۱۳۹۹/۱۰/۲۴
در جلسه ای در تهران

تسهیلات ویژه و اعتبار بازآفرینی اختصاص یافت


روز یکشنبه جلسه پیگیری تسهیلات بازآفرینی شهری اسفراین با حضور فرماندار، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اسفراین و مدیرکل راه و شهرسازی استان و در نشست با دکتر روستا عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، طاهر رستمی از برگشت تسهیلات بازآفرینی پایدار شهری اسفراین که در سالهای گذشته سهمیه این شهرستان حذف شده بود، گلایه نمود  و خواستار تخصیص اعتبار و تسهیلات جهت توانمندسازی محلات هدف گردید. 

وی گفت: در تصمیمات جدیدی که درخصوص ساماندهی و بهسازی بافت های ناکارآمد شهری در ۶ محله هدف تعیین شده در شهرستان گرفته شد به منظور تسریع در اجرای برنامه ها و پروژه ها با مساعدت جناب آقای دکتر روستا شاهد اقدامات خوبی در بازآفرینی شهری خواهیم بود. 

رییس ستاد بازآفرینی شهر اسفراین از اختصاص خط اعتباری ویژه تسهیلات نوسازی مسکن در محلات هدف تا سقف 200 میلیارد تومان خبر داد که به ازای هر واحد مسکونی ۱۷۰میلیون تومان تسهیلات ساخت تعلق می گیرد و علاوه بر آن ۳۰ میلیون تومان از محل وام ودیعه اجاره در محدوده و محلات هدف بازآفرینی به ازای هر واحد که برای نوسازی اقدام نماید تعلق خواهد گرفت. 

رستمی همچنین از قول مساعد عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص اختصاص اعتبار برای سال 99 بازآفرینی یکی از ۶ محله هدف شهرستان خبر داد و مقرر شد برای سال 1400 برنامه های ستاد شهرستان جهت تخصیص اعتبار به ستاد استانی و ملی ارسال گردد تا اعتبار لازم ابلاغ گردد. 

تخصیص قیر رایگان جهت معابر این محلات نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود. 

وی گفت : تخفیف‌هایی نیز برای صدور مجوز و پروانه از سوی شهرداری و خدمات نظام مهندسی ساختمان در این محلات اعمال خواهد شد.

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۴۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی