۱۳۹۹/۱۰/۲۲
فرماندار اسفراین

همکاری بانکها در پرداخت تسهیلات مسکن محرومین

فرماندار اسفراین گفت: همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به ساخت و مقاوم سازی مسکن محرومین سرعت می‌بخشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، طاهر رستمی در شورای مسکن شهرستان
پیشرفت طرح مسکن محرومین را مشروط به همکاری بیشتر بانک ها در امر پرداخت  تسهیلات عنوان کرد و گفت: بانک ها در پرداخت تسهیلات مسکن محرومان همکاری بیشتری داشته باشند.

رستمی با بیان اینکه، بانک ها نهایت همکاری را در تسهیل و پذیرش ضمانت زنجیره ای روستائیان نیز داشته باشند، خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات مسکن در دو بخش مقاوم‌سازی و ساخت مسکن محرومان به متقاضیان پرداخت می‌شود که برای ساخت هر واحد مسکونی تسهیلاتی از سوی بنیاد مسکن و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

وی گفت: پرونده تمامی متقاضیان طرح مسکن محرومین ظرف یک هفته توسط بنیاد مسکن به بانکهای عامل معرفی و ارسال گردد و بانکها ضمن انعقاد قراداد تا پایان بهمن ماه تسهیلات نیمی از آنها پرداخت شود و تا پایان سال تمامی پرونده ها تعیین تکلیف گردد.

فرماندار اسفراین یادآور شد: ساخت مسکن مقاوم یکی از اولویت‌های دولت است و انتظار می‌رود بانک های عامل اعطای تسهیلات به ثبت‌نام کنندگان مسکن محرومین را تسریع کنند.‎

وی در بخش دیگری به اجرای طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و افزود: این طرح از سوی دولت برای خانه‌دار کردن اقشار مختلف جامعه خصوصاً افراد متوسط و کم‌درآمد جامعه ارائه شده است که با توجه به وضعیت اقتصادی شهرستان، در این راستا باید با جدیت و تعامل مناسب مدیران دنبال شود.
وی افزود: این طرح شروع خوبی در شهرستان داشته و بنیاد مسکن با سرعت مطلوبی کار را پیش برده است. ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بخش خصوصی نیز در این زمینه ورود کرده اند که باید شرایط تسهیل شود.

رستمی با بیان اینکه مسکن ملی می تواند در کاهش نرخ مسکن تاثیرگذار باشد گفت: با این کار، ساخت مسکن ملی در کاهش کل قیمت مسکن در بازار اثرگذار است.

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۳۳۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی